Careers

CREDIT OFFICER (ΛΕΙΤΟΥΡΓΟ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΕΩΝ)

Καθήκοντα
· Καθημερινή παρακολούθηση των χρεωστών της Εταιρείας.
· Επικοινωνία με πελάτες για συγκέντρωση των αναγκαίων εγγράφων
ταυτοποίησης και ενημέρωση του αρχείου (KYC).
· Ετοιμασία εκτιμήσεων πιστωτικού κινδύνου.
· Αξιολόγηση νέων χορηγήσεων δανείων.
· Άνοιγμα λογαριασμών πελατών, συλλογή και εισαγωγή δεδομένων στο
σύστημα.
· Διατηρεί ακριβή αρχεία πληρωμών που πραγματοποιούνται από τους
πελάτες.

Προσόντα
· Πτυχίο Πανεπιστημίου στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, Τραπεζικά,
Χρηματοοικονομικά ή άλλο συναφή κλάδο.
· Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητες διαχείρισης φόρτου
εργασίας.
· Γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (MS Office).
· Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
· Προηγούμενη πείρα θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν.

Προσφέρεται ανταγωνιστικός μισθός αναλόγως προσόντων και πείρας, καθώς
επίσης και άλλα ωφελήματα όπως 13ος μισθός και Ταμείο Προνοίας.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλλουν το βιογραφικό τους σημείωμα
στην ηλεκτρονική διεύθυνση: info@ellinasfinance.com το αργότερο μέχρι τις
31 Ιανουαρίου 2024.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Ellinas Finance Public Company Ltd,
Θεοτόκη 6,
1507 Λευκωσία
Τηλ: 22 349801

Send us your CV

Files must be less than 3 MB.